Parashikimi i motit, 14 gusht 2019

në kategorine Shqipëri

TIRANE, 14 gusht/MEDIAL/- Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti në vend do të ndikohet nga masa ajrore më të freskëta e të paqëndrueshme.
Për ditën e sotme moti parashikohet me kthjellime dhe zhvillim vranësirash.
Reshjet e shiut do të bëhen të pranishme në mesditë e pasdite në veri të cilat parashikohet të jenë në formë të lokalizuar rrebeshe afMEDIALkurtra në këto zona.
Era do të fryjë nga veriperëndimi e lehtë dhe përkohësisht mesatare në bregdet, duke sjellë valëzim të forcës 2 ballë.
Temperaturat parashikohen:

QYTETET
Temperaturat në °C
Sigla

Shkodër
24/34
shi diell

Kukës
21/34
shi diell

Lezhë
24/34
shi diell

Dibër
21/32
shi diell

Durrës
23/33
re diell

Tiranë
26/34
re diell

Elbasan
25/37
re diell

Berat
22/38
re diell

Vlorë
24/36
diell

Korçë
21/33
diell

Gjirokastër
20/38
diell

Sarandë
23/36
diell

 
 
.

Artikulli paraprakAXHENDA NDËRKOMBËTARE 14/8/2019

Burimi: http://ata.gov.al/ 

©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me /KUSHTET E PËRDORIMIT/.