Paraqitja e mirë e Muriqit nuk mjafton për Fenerbahçen

Fenerbahçe u mposht 2-0 në shtëpinë e Kasimpasasë. Në këtë sfidë kishte edhe një derbi shqiptarësh, ku Florent Hadërgjonaj arriti të mposhtë bomberin e Fenerbahçes, Vedat Muriqi.

Të dy lojtarët e nisën si titullarë, me mbrojtësin dhe sulmuesin që bënë paraqitje mjaft cilësore. Në këto kushte, Fenerbahçe i largohet akoma më shumë zonës së Europës.

Vedat Muriqi ka shënuar 14 gola këtë sezon dhe ka treguar se meriton të jetë pjesë e një klubi më me emër. Ofertat nuk kanë munguar, por vetëm koha do e tregojë se cili do jetë fati i tij.