Posted on në kategorine Kosovë

Daçiq: Perëndimi po na gënjen, ata presin që ta njohim Kosovën

Ministri i jashtëm serb, Ivica Daçiq po duket i dëshpëruar me shtetet e fuqishme perëndimore. Kjo pasi këto të fundit po presin nga Serbia që ta njeh Kosovën. Të paktën kështu ka thënë vetë ministri serb në një intervistë për gazetën serbe Novosti, në numrin e sotëm. Madje këtë “shqetësim”, Daçiq e ka ndarë edhe… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Shqipëri

Rrëshqitje masive në Orosh të Mirditës, shemben 10 banesa

MIRDITË- Rrëshqitje masive dherash në Njësinë Orosh të Mirditës, ku për pasojë janë shembur 10 banesa. ‘BalkanWeb’ mëson se banesat kishin pësuar dëmtime që prej ditës së djeshme banorët u evakuuan një ditë më parë prej aty. Ndërkohë, reshjet e borës kanë përkeqësuar edhe më tej situatën.(ed.me/BalkanWeb) Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Lajme

Sa herë në ditë duhet të ndryshohet bebelina e femijes?

Ndryshimi i bebelinës tek fëmija ka për qëllim të ruajë higjienën dhe të parandalojë irritimet e mundshme në këtë zonë. Nëse fëmija e mban për një kohë të gjatë atëherë kjo gjë shkakton djegie dhe inflamacion. Për këtë arsye bëhet shumë e bezdishme tek fëmija dhe i shkakton atij parehati. Sa herë në ditë duhet… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Buffon: Messi më i kompletuar se Ronaldo

Buffon mendon se Messi është më i kompletuar se Ronaldo.Portieri i Juventusit, Gianluigi Buffon, ka dhënë mendimin për dy më të mirët në botë, Lionel Messin dhe Cristiano Ronaldon. Si shumë të tjerë, edhe kapiteni i Italisë u pyet se cili është më i miri, 50 vjeçari nuk ka dyshime se Leo është më i… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Kosovë

Shefqet Krasniqi shpallet i pafajshëm

Hoxha, Shefqet Krasniqi është shpallur i pafajshëm nga Gjykata Themelore në Prishtinë. Krasniqi akuzohej për tri vepra penale: shytje në terrorizëm, nxitje të urrejtjes dhe shmangie nga tatimi. Kryetari i trupit gjykues, Beqir Kalludra ka thënë se ky vendim ka ardhur në mungesë të provave, raporton lajmi.net Sipas Kalludrës dëshmitarët kanë dhënë deklarata kundërthënëse. Në… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Man United ofron Pogban edhe 300 milionë euro për Neymarin

Manchester United është gati të bëjë çmendurin, vetëm për ta parë Neymarin në Premierligë.Sipas “Diario Gol” Jose Mourinho është duke e konsideruar që të bëjë ofertë rekorde për Neymarin, 260 milionë funte dhe kartonin e mesfushorit, Paul Pogba, transmeton Gazeta Express. Neymari duket se nuk është i lumtur në “Parc des Princes” dhe përveç Manchester… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Lajme

Si t’i luftoni aknet?

Sikurse në adoleshencë, edhe në moshën e rritur, madje edhe në kohë të menopauzës, shfaqen aknet.Mirëpo, si duhet të parandalojmë shfaqjen e tyre dhe infektimin? Gjëja e parë që duhet të dini është se nuk duhet të ndërhyni asnjëherë me duar nga që mund të shkaktojë probleme të thella në gjendjen e lëkurës tuaj më… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Kosovë

Vazhdon shënimi i “Epopesë së Dukagjinit”

Me rastin e 24 marsit “Epopesë së Dukagjinit”, që konsiston me 20 vjetorin e fillimit të luftës së UÇK-së, në Zonën Operative të Dukagjinit dhe 19 vjetorit të intervenimit të NATO-s, mbi caqet serbe, Komuna e Deçanit ka organizuar një varg aktivitetesh. Aktivitetet kanë nisur më 22 mars dhe do të zgjasin deri më 24… Vazhdo të lexosh

Shko lartë