Posted on në kategorine Shqipëri

U arrestua në kufi me Kosovën për vrasjen e Mario Majollarit, Kastriot Gjuzi ‘kyç’ gojën

NGA: Dorjana BezatTIRANE– Policia e Tiranë nuk ka mundur të zbulojë asnjë detaj të ri nga mekanizmi i vrasjes së Mario Majollarit megjithëse ka vënë në pranga autorin e dyshuar. Pas 10 ditësh arrati policia shqiptare në bashkëpunim me atë kosovare vuri në pranga autorin e dyshuar Kastriot Gjuzi, shkruan ‘BalkanWeb’. Ai u kap në… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Kosovë

80 fermerë mitrovicas përfitojnë serra

Kryetari i komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri dhe drejtori i drejtorisë për Bujqësi, Ekrem Sadiku, kanë nënshkruar sot kontrata me 80 fermerë përfitues të serrave. Nga gjithsej 80 serra, dhjetë janë të mëdha, me mbi 200 metra katrorë, kurse të tjerat janë serra familjare, për të cilat komuna ka siguruar subvencione në vlerë prej 40… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Kosovë

Hoti në Kuvend bën thirrje për koncensus ndërmjet partive politike

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka komentuar Raportin e Progresit në Kuvend.   Ai ka thënë se nga ky raport del se qeveria ka dështuar të plotëojsë rekomandimet e vitit 2016. Hoti ka përmendur gjendjen e keqe në arsim dhe sundim të ligjit. “Sundimi ligjit dhe lufta kundër korrupsionit, kosovarët nuk përmenden… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Kjo është arsyeja speciale pse Griezmann nuk bartë kurrë fanelë me krahë të shkurtër

Antoine Griezmann padyshim se është njëri nga qendërsulmuesit më të rrezikshëm në Evropë dhe ai po kërkohet me ngulm nga Barcelona dhe pritet që ky transferim i tij të realizohet gjatë merkatos verore, transmeton Sovrani.info. Por, ai që iu ka rënë në sy të gjithëve është fakti se sulmuesi francez paraqitet në fushë gjithmonë me… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Tashmë kanë filluar spekulimet, por cili ishte emri i trajnerit që e përmendi Wenger në fjalën e tij lamtumirëse?

Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger ka folur rreth mundësisë për tu zëvendësuar nga ish-lojtari dhe bashkëvendësi i tij, Patrick Vieira. Wenger mendohet se po përjeton sezonin e tij të fundit me Arsenalin dhe shumë emra trajnerësh janë lidhur me punën e francezit, ku i fundit është Vieira. Trajneri francez ka folur rreth kësaj mundësie duke… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Shqipëri

Gjyqi për 11 kuksianët, trupi gjykues nuk pranon provat e reja të avokatëve (VIDEO)

SHKODER- Në një kohë kur ata kanë apeluar për ndryshim të masës së sigurisë, trupi gjykues në Apelin e Shkodrës është tërhequr për të vendosur mbi provat e mbrojtjes për 11 kuksianët që ndodhen pas hekurave pas protestës në “Rrugën e Kombit”. “BalkanWeb” mëson se avokatët kanë paraqitur prova të reja dhe fakte sipas tyre… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Kosovë

Haradinaj: I ndamë 20 milionë euro, por s’kemi zgjidhje magjike për shëndetësinë

Është përgjegjësi e secilit prej nesh që t’i krijojmë zgjidhjet në vendin tonë, në mënyrë që të trajtohemi si duhet në vendin tonë. Kështu tha kryeministri Ramush Haradinaj, në shënimin e Ditës Botërore të Shëndetit, që u organizua nga Ministria e Shëndetësisë, me mbështetjen e Organizatës Botërore të Shëndetësisë-Zyra në Prishtinë, me temën: “Mbulimi shëndetësor… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Kosovë

Thaçi pranon platformën për dialogun me Serbinë, thotë se e afron Kosovën me BE-në

Thaçi pranon platformën për dialogun me Serbinë, thotë se e afron Kosovën me BE-në Presidenti i vendit, Hashim Thaçi e ka pranuar platformën për fazën finale të dialogut me Serbinë. Në një postim në facebook, presidenti ka shkruar se finalizimi i dialogut është mundësi e mirë që Kosova të afrohet me BE-në. “Sot e pranova… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Galileo

Google lançon Chrome 66 në Windows, Mac, Linux, Android dhe iOS

Google prezantoi zyrtarisht Chrome 66 për Windows, Mac, Linux, Android dhe iOS. Shfletuesi i përditësuar do të dërgohet tek përdoruesit në ditët në vijim. Disa prej veçorive të reja të shfletuesit janë ndryshimet në luajtjen automatike të videove, eksportimet e fjalëkalimeve dhe përditësimet e sigurisë. Një prej më të spikaturave padyshim është luajtja automatike e… Vazhdo të lexosh

Shko lartë