Posted on në kategorine Maqedoni

Ministri Nikollovski në forum në Slloveni

Ministri i Bujqësisë Pyjeve dhe Menaxhimit të Ujërave Lupço Nikollovski, prej sot deri më 26 gusht do të marrë pjesë në “Forumin e 12-të për agro-tregti dhe bashkëpunim ekonomik midis vendeve nga Evropa Qendrore dhe Lindore dhe RP e Kinës”, që sivjet mbahet në Bërdo afër Kranjës, Slloveni. Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Maqedoni

Sinisha Aleksovski: Nuk jam i autorizuar të jap leje për qëndrimin në Kuvend

 “Unë nuk jam personi përgjegjës i cili jep miratim për qëndrim në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë, e as cilitdo organi tjetër të drejtorisë shtetërore”, theksoi në një deklaratë për MIA-n Sinisha Aleksoski, këshilltar për sigurinë kombëtare të presidentit të Republikës së Maqedonisë, të cilin zbuluesi serb Goran Zhivaljeviq e theksoi si person i cili… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Maqedoni

RAMKOVSKI: Së shpejti do ta kthejmë TV A1

Ish pronari i Televizionit A1 Velia Ramkovski, pas lirimit nga burgu në një intervistë dhënë gazetës “Slloboden Peçat”, ka pohuar se Televizioni A1 do të rikthehet përsëri në eterin mediatik, transmeton Medial.mk. Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Roberto Carlos rrezikon burgun

Ish lojtari i Interit dhe Real Madridit, Roberto Carlos duket se do të përfundojë në burgun e Brazilit. Sipas disa mediave braziliane, Carlos do të dënohet me tre muaj burgim pasi nuk i ka kryer obligimet ndaj vajzës së tij, Rebekas. Është dashur që legjenda braziliane ti paguaj detyrimet ndaj vajzës së tij e cila… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Kulturë

Për çmimin “Gruaja e Vitit 2017” në Skoci, e nominuar edhe shqiptarja Remzije Sherifi

Janë bërë publike nominimet në The Scotish Women’s Awards, dhe në mesin e shumë grave të famshme skoceze, në kategorinë e bamirësisë është edhe emri i Remzije Sherifit, e cila tash e shumë vite jeton dhe vepron në Glasgow, shkruan KultPlus. Edhe vetë Remzije Sherifi është shprehur të jetë e nderuar për këtë nominim, e… Vazhdo të lexosh

Shko lartë