Posted on në kategorine Kosovë

Zhvillimi ekonomik, peng i politikës!

Vonesa në krijimin e institucioneve rrezikon të ndikojë negativisht në treguesit e zhvillimit ekonomik të vendit. Pas humbjes së kredisë 15-milionëshe të Fondit Monetar Ndërkombëtar, mungesa e Kuvendit dhe e Qeverisë, në pamundësi të kalimit të disa ndryshimeve ligjore, po i pengon edhe disa projekte të tjera me rëndësi për ekonominë. Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Kosovë/Kulturë

Afati për konkurrim në festivalin ‘Zambaku i Prizrenit’ deri më 6 shtator

Organizatorët e edicionit të 29 të festivalit të këngës së vjetër qytetare “Zambaku i Prizrenit”, këngës për fëmijë “Fluturat 2017” dhe “Rock live”, Studio Helix dhe Komuna e Prizrenit, ftojnë të gjithë kompozitorët nga Kosova, Shqipëria, Maqedonia dhe diaspora që të konkurrojnë me krijimet e tyre më të reja. Konkursi mbetet i hapur deri me… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Maqedoni

Moti në vendin tonë

Moti mbi vendin tonë sot do të jetë pjesërisht I vranët dhe I ndryshueshëm. Në orët e paradites do të kemi mot me shi, ndërsa pasdite mot të vranët. Temperaturat do të arrijnë deri në 20 gradë paradite, ndërsa pasdite deri më 22 gradë. Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Kosovë

Driton Çaushi, kandidat i VV-së për kryetar të Gjakovës

Lëvizja Vetëvendosje ka bërë të ditur se do të kandidojë Driton Çaushin për kryetar të Gjakovës në zgjedhjet lokale që do të mbahen më 22 tetor në vend. “Aktivistët e Gjakovës e kanë zgjedhur deputetin e Republikës Driton Çaushin për kandidat për kryetar të Gjakovës. E urojmë z. Çaushi, të gjithë aktivistët dhe qytetarët e Gjakovës”,… Vazhdo të lexosh

Shko lartë