Posted on në kategorine Shqipëri

Miratohet statuti i ri i PD, Paloka: Pati ndryshime, çdo propozim u hodh në votim

TIRANE– Pas rreth katër orësh, ka përfunduar mbledhja e Këshillit Kombëtar të PD për ndryshimet në statut. Pas përfundimit të mbledhjes, nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka tha se statuti i miratuar në mënyrë unanime pati disa ndryshime. Lidhur me pretendimet e disa anëtarëve se nuk është lejuar debati, Paloka tha se kjo nuk është… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Kosovë

Si ia mbylli Prokuroria rastin me drogë djalit të Prokurorit Special Haki Gecaj

Emisioni “Drejtësia në Kosovë” kësaj radhe transmetoi hulumtimin ekskluziv që tregoi se si iu mbyll rasti djalit të prokurorit special Haki Gecaj, i cilit ishte kapur me drogë. Hulumtimi solli fakte dhe dëshmi për mënyrën se si prokurori e shtetit i trajton rastet kur të dyshuar janë familjarë të prokurorëve. Gjetjet treguan se si mbrëmjen… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Kosovë

Çfarë mesazhe dërgoi Gjuriq sot gjatë vizitës në Kosovë

Serbia nuk ka hequr dorë nga arritja e qëllimeve të saj politike, duke përfshirë edhe formimin e komunave serbe njëra nga qëllimet më të rëndësishme, ka thënë drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverisë e Serbisë, Marko Gjuriq. Ai kujtoj se Beogradi ka vendosur të pres dhe të shohin nëse do të fillojë… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Maqedoni

Moti gjatë ditëve në vijim

Këtë fundjavë dhe javën që vjen moti do të jetë me diell, stabil dhe i thastë, prej të dielës me rritje të temperaturave ditore edhe deri 30 gradë. UV Indeksi gjatë tërë periudhës do të jetë 7. Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Maqedoni

Edhe Malësia në menaxhim të ndërmarrjes publike

Disa fshatra të Malësisë së Tetovës vazhdojnë që të mos jenë pjesë e Ndërmarrjes Publike Komunale Tetova-Tetovë, për sa i përket menaxhimit me mbeturinat. Deri më tash, pjesa dërmuese e fshatrave që janë në Malësinë e Tetovës janë pjesë e ndërmarrjes, kurse nga muaji i ardhshëm edhe fshatrat tjerë do të marrin këtë shërbim. Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

United të çmendur, ja sa para kërkojnë për Pogban

Manchester United do të kërkojë 140 milionë funte (rreth 159 milionë euro) për Paul Pogba, nëse ai largohet nga “Old Trafford” këtë verë. “Sportsmail” ka bërë të ditur këtë javë se Jose Mourinho do ta shesë Pogban pasi marrëdhënia e tij me mesfushorin francez nuk është e mirë dhe se e ka arritur kulmin, transmeton… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Shqipëri

Këshilli Kombëtar i PD, miratohet propozimi që i hap rrugë rikthimit të Jozefina Topallit

TIRANE– Gjatë mbledhjes së Këshillit Kombëtar të PD për ndryshimet në statut është miratuar propozimi që anëtarë të Këshillit Kombëtar të jenë edhe ish kryetarët e Kuvendit krahas ish presidenteve, ish kryeministrave dhe ish kryetarve të PD. Gazetarja Elda Menga raporton për “BalkanWeb” se miratimi i këtij propozimi i hap rrugë rikthimit të Jozefina Topallit… Vazhdo të lexosh

Shko lartë