Posted on në kategorine Teknologji

Shtyhet debutimi i përditësimit madhor të Pranverës në Windows 10

Microsoft ka shtyrë debutimin e përditësimit të madhor të Pranverës për një afat të pacaktuar duke thënë se ndër të tjera, ka zbuluar një problem i cili i bën kompjuterët të papërdorshëm. “Kemi zbuluar probleme me qëndrueshmërinë ku në disa raste përfundonin në BSOD (Ekrani Blu i Vdekjes),” tha Dona Sarkar, shefja e programit Windows… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Biznes/Shqipëri

Edhe Llogaraja me tunel, Gjiknuri jep detajet: Koncesion, por kalimi do të jetë…

DORINA AZO/ Ministri i Infrastrukturës dhe Energjetikës, Damian Gjiknuri, tha dje se në qafën e Llogarasë qeveria do të ndërtojë me koncesion një tunel, për të shkurtuar distancën mes Vlorës dhe Dhërmiut. Gjatë raportimit të tij para deputetëve të Grupit Parlamentar Socialist, Gjiknuri u shpreh se tuneli i Llogarasë do të ndërtohet me partneritet publik… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Luftë e ashpër në Serie -A

Me 5 ndeshje nga fundi i Serie A, betejë e ashpër është duke u bërë për dy vende në Ligën e Kampionëve, ku po luftojnë tri skuadra. Roma, Lazio dhe Interi, që deri në xhiron e 33 kanë grumbulluar nga 64, 64 e 63 pikë – janë duke luftuar për dy vende që dërgojnë në… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Maqedoni/Teknologji

Samiti digjital, të rinjtë duhet të përgatiten për teknologjitë e reja

Në Shkup sot vazhdon punën në ditën e dytë Samiti Digjital i vendeve të Ballkanit Perëndimor në korniza të së cilës sot u mbajt paneli “Bisedime digjitale”. Pjesëmarrësit diskutuan nevojën e ndjekjes së trendëve më të reja në digjitalizim dhe theksuan se gjithnjë e më shumë interaksionet sociale, sjelljet, vendimet, mendimet dhe transaksionet janë të… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Ju presin 900 euro, provoni sot fatin

Do të zhvillohen sot ndeshjet në disa liga evropiane. Sot do të ketë disa ndeshje që do të dhurojnë spektakël, por që duke mos lënë anash edhe pjesën tjetër.Bastoret botërore kanë dhënë parashikimet e tyre për ndeshjet që do të zhvillohen sonte Më poshtë, ju mund të shikoni se zi i kanë parashikuar ndeshjet bastoret… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Kosovë

Të moshuarit flasin për jetën në Shtëpinë e Pleqve

Gjevrie Sylejmani nga Podujeva, ditëlindjen e 75-të, e ka festuar tek Shtëpia e Personave të Moshuar dhe pa Përkujdesje Familjare në Prishtinë ku është vendosur aty para gjashtë viteve. Gjevrija thotë se është detyruar të vendoset në këtë shtëpi pasi pas vdekjes së bashkëshortit, ajo nuk kishte përkujdesje familjare. “Pas vdekjes së bashkëshortit mbeta e… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Kosovë

Xhavit Haliti flet për koalicionin mes LDK-së dhe PDK-së në Pejë

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherit edhe Kryetar i degës së PDK-së në Pejë, Xhavit Haliti, nuk e ka konsideruar si diçka të jashtëzakonshme lidhjen e koalicionit mes PDK-së dhe LDK-së në këtë komunë. Madje ai thotë se se PDK-ja dhe LDK-ja kanë qenë edhe në të kaluarën në koalicion edhe kanë pasur një pajtueshmëri… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Wenger për Cazorlan: Ahh sa na mungon, por nuk e di nëse më…

Ka kaluar shumë kohë që nga paraqitja e tij e fundit e Santi Cazorla për fanelën e Arsenalit, transmeton Sovrani.info. Arsene Wenger u pyet në lidhje me spanjollin në konferencën e tij të fundit për shtyp dhe ai dha këtë përditësim: “Është një kohë, unë nuk e kam parë atë që nga finalja e Kupës së… Vazhdo të lexosh

Shko lartë