Posted on në kategorine Kosovë

Info Magazine: Bilall Sherifi

Në Info Magazinen e sotme do të diskutohet për zhvillimet aktuale politike në vend. I ftuar në studion e Klan Kosovës është sekretari i Përgjithshëm i Nismas Socialdemokrate, Bilall Sherifi. Theks të veçantë diskutimi do të ketë takimi i paparalajmëruar qeveritar me përfaqësuesit e palës serbe në Berlin. Gjithashtu do të flitet edhe për  mumdësitë… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Kulturë/Maqedoni

“SHQIPTARËT duhet ta ruajnë miqësinë me AMERIKANËT”

Shqiptarët gjithmonë kanë patur një mik që ua ka mbrojtur interesin dhe të drejtat siç është Amerika dhe kjo miqësi duhet festuar dhe kultivuar edhe më tej, thonë nga Instituti për Trashëgimi Shpirtërore dhe Kulturore. Për të shënuar 100 vjetorin e kësaj miqësie, që ka nisur nga Konferenca e Parisit, kur u bë hartimi edhe… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Auto

BMW përshpejton strategjinë për elektrifikim e veturave

BMW ka treguar se është duke tentuar që të përshpejtoj planet e tyre të elektrifikimit. Plani strategjik i mëparshëm, ku përfshihet lansimi i 12 veturave plug-in deri në 2025-ën, tani këto vetura hibride e krejtësisht elektrike do të dalin në treg në 2023-ën. Lëvizja për të sjell këto modele 2 vite më herët është bërë… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Stardust

Si dukeshin udhëheqësit botërorë para se të bëheshin të njohur (FOTO)

Kur mendohet për të famshme, zakonisht njerëzit i parafytyrojnë sikur gjithmonë kanë punuar në zyrat e punës duke u përpjekur të “shpëtojnë” botën. Por pavarësisht rëndësisë të statusit të tyre ata dikur kanë bërë jetë të zakonshme sikur shumica, transmeton tch. Poshtë mund të shihni fotografi të liderëve botërorë para se të bëheshin të njohur,… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Kosovë

Haradinaj i fton shqiptarët e diasporës të shkojnë në ‘Alba Festival’

Datat 29 dhe 30 qershor janë të rezervuara për festivalin ‘Alba Festival’ në Cyrih të Zvicrës. Pjesë e këtij festivali do të jenë artistët më të njohur shqiptarë në botë e në mesin e tyre edhe Rita Ora, njofton Klan Kosova. Kryeministri Ramush Haradinaj nëpërmjet një postimi në Facebook deklaroi se ky festival shpalosë vlerat… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Lajme/Stardust

Miliarderët amerikanë mbështesin taksimin e pasurisë së tyre

Një grup i vogël miliarderësh amerikanë i kanë kërkuar kandidatëve të Shtëpisë së Bardhë që të taksohen më shumë. Në një letër të publikuar sot, ky grup amerikanësh shumë të pasur mbështet idenë e taksës mbi pasurinë. “Ne i shkruajmë të gjithë kandidatëve në presidencë, qoftë republikanë apo demokratë, për të mbështetur një taksë të… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Kosovë

Haradinaj: Gjendja në veri është inskenim

Pas mbledhjes së Qeverisë, Kryeministri i vendin Ramush Haradinaj ka folur për gjendjen në veri e cila u fol këto ditë si diçka katastrofale, shkruan Kosova.info. Ai e komentoi këtë duke thënë se e gjitha kjo është një inskenim dhe se në këtë punë ka njerëz të involvuar “Nëse e marrim periudhën e dimrit kur… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Lajme/Maqedoni

ADEMI i hedh poshtë akuzat e VMRO-së

Ministri Arbër Ademi hedh poshtë akuzat e VMRO se zv/ministri Atanasov dha dorëheqje për shkak se nuk i lejoheshin të hap lëndë qe kane te bëjnë me Universitetin e Tetovës. Ademi përsërit se ndjen keqardhje për zëvendësin e tij, njofton Alsat-M. “Nuk është e lehtë të jesh as ministër e as zv/ministër i Arsimit”, deklaroi… Vazhdo të lexosh

Shko lartë