Posted on në kategorine Maqedoni

KSHZ: Pendarovski 42,83 për qind, Siljanovska 42,25 dhe Reka 10,58 për qind

Shkup, 22 prill 2019 (MEDIAL) – Sipas rezultateve paraprake të publikuara në ueb faqen e KSHZ-së prej 99,57 për qind të votave të përpunuara, kryeson kandidati presidencial i LSDM-së dhe Koalicionit Stevo Pendarovski me 42,83 për qind, e dyta është kandidatja e VMRO-DPMNE-së dhe koalicionit Gordana Siljanovska Davkova me 42,25, ndërsa i treti është kandidati… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Maqedoni

KSHZ: Pendarovski 42,73 për qind, Siljanovska 42,58 dhe Reka 10,34 për qind

Shkup, 22 prill 2019 (MEDIAL) – Sipas rezultateve paraprake të publikuara në ueb faqen e KSHZ-së prej 98,12 për qind të votave të përpunuara, kryeson kandidati presidencial i LSDM-së dhe Koalicionit Stevo Pendarovski me 42,73 për qind, e dyta është kandidatja e VMRO-DPMNE-së dhe koalicionit Gordana Siljanovska Davkova me 42,58, ndërsa i treti është kandidati… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Maqedoni

Siljanovska Davkova: Legjitimiteti i pushtetit buron nga populli, ndërsa ky pushtet e harxhoi për dy vite e gjysmë

Shkup, 21 prill 2019 (MEDIAL) – VMRO-DPMNE në opozitë dhe koalicioni dhe kandidatja e tyre presidenciale, Gordana Siljanovska Davkova sonte shpallën fitore në raundin e parë të zgjedhjeve. Siljanovska në konferencën për shtyp sonte në selinë e VMRO-DPMNE-së theksoi se nëse krahasohet numri i votave të opozitës dhe atyre që kanë votuar për Blerim Rekën… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Lajme

BDI: Zgjedhjet sipas standardeve europiane

Bashkimi Demokratik për Integrim ka përshëndetur mbarëvajtjen e zgjedhjeve presidenciale në Maqedoninë e Veriut. Për BDI, procesi u zhvillua në përputhje me standardet europiane, duke treguar se vendi është në rrugën e duhur për hapjen e negociatave të anëtarësimit me BE-në. Arbër Ademi: BDI përshëndet mbarëvajtjen e procesit zgjedhor për zgjedhjet presidenciale dhe zgjedhjet  lokale… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

PAOK, kampion i Greqisë pas 34 vitesh, Selaniku i gjithi në festë

Pas 34 vitesh pritje PAOK i Selanikut ka arritur të fitojë titullin kampion në Greqi. Ky është i titulli i tretë për klubin nga Selaniku ndërkohë që në të gjithë qytetin ka filluar festa për këtë arritje historike. PAOK ka siguruar vendin e parë matematikisht vetëm një javë para fundit të sezonit, me fitoren 5-0… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Kosovë

Vajza që ruante Dr. Ibrahim Rugovë, sot është e papunë!

Padyshim se të gjithëve u ka rënë në sy sa herë e keni parë Ibrahim Rugovën në ndonjë aktivitet jashtë zyrës së tij. Një vajzë e veshur me të zeza, flokët të shkurtër dhe të lidhura fort dhe më një një shikim të mprehtë e pa buzëqeshje. Kjo është Linda Muriqi femra e vetme në… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Kosovë

Vetëvendosje në Ferizaj “Kundër PANhajnisë”: Pa drejtësi e siguri nuk mund të ketë zhvillim e punësim

Lëvizja Vetëvendosje, ka vazhduar me fushatën “Kundër PANhajnisë”. Këtë të diel, VV, ka takuar qytetarët e Ferizajt. U tha se, Qeverisja e re do të bëjë investime që gjenerojnë vende të reja pune, por jo në asfalt që mbetet i zbrazur. “Këta politikanë që mbyllin perspektivën për qytetarë nuk mund të hapin vende të reja… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Maqedoni

Reka: Rezultati i zgjedhjeve të sotme i kanë tejkaluar pritjet tona

Shkup, 21 prill 2019 (MEDIAL) – Rezultati i zgjedhjeve të sotme i ka tejkaluar pritjet tona. Sipas rezultateve të para  të përpunuara 55 për qind të votave kam marrë mbi 50 mijë vota, ndërsa deri në fund pres ta mbërrij numrin prej mbi 80 mijë vota, porositi kandidati presidencial Blerim Reka në fjalimin pas përfundimit të… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

“Gega ka meritë”,Shehu: Kush është çelësi i suksesit te Partizani

Ylli Shehu, ish sulmuesi i Partizanit është i ftuar në emisionin “Sport News”, te “News 24”, duke analizuar sezonin e ish-skuadrës së tij. Shehu i ka dhënë shumë rëndësi faktit se Partizani nuk ka toleruar edhe pse ka një diferencë të madhe pikësh nga vendi i dytë Sezoni? “Mendoj që ka qenë një vit i suksesshëm… Vazhdo të lexosh

Shko lartë