Posted on në kategorine Maqedoni

Janë prezantuar masat e Programit për uljen e ndotjes së ajrit

Shkup, 16 janar 2019 (MEDIAL) – Menaxhimi i drejtpërdrejtë me burimet e ndotjes, krijimin e vetëdijes publike, nga mosha parashkollore e deri te ajo e pensionit, ndryshime në ligjet të cilat janë të nevojshme dhe zbatimi i Platformës për koordinim dhe ndjekje të realizimit të programit. Këto janë katër komponentët në të cilat bazohet Programi… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Maqedoni

Qendra e Shëndetit Kërçovë paralajmëron punësime të reja

Kërçovë, 16 janar 2019 (MEDIAL) – Qendra e Shëndetit në Kërçovë, dr. Xhabir Bajrami para disa ditëve e mori detyrën udhëheqës i ri dhe paralajmëroi riorganizim të Qendrës Shëndetësore dhe tha se qëllimi i politikës së re shëndetësore,  që synojnë ta zbatojnë si prioritet, është ruajtja dhe avancimi i shëndetit, vazhdimi i kohëzgjatjes  dhe përmirësimi i… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Shqipëri

Cila është historia e bandës së Selenicës, deri tek plagosja e fundit ditën e hënë

Plagosja e mikut të Llanajve, Mikel Mehmetajt, mbrëmjen e së hënës në Vlorë, është ngjarja më e fundit kriminale e një kalvari të gjatë atentatesh me vrasje dhe plagosje, ndaj asaj që quhet “banda e Selenicës” dhe që përbëhet nga anëtarë të fisit Llanaj. Zanafilla e këtyre konflikteve të përgjakshme daton më shumë se 20… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Shqipëri

Sot temperatura deri në minus 14 gradë, por çfarë do ndodhë nesër në Shqipëri

Në veri rrugët Domaj-Draj Reç, Ura e Cerenecit-Stebleve, Kuben-Vasije, Peshkopi-Qafë-Drajë, Peshkopi-Ushtelencë, Qafë Bualli-Krastë, Trebisht-Doganë dhe K/Domaj, Skavicë-Draj Reç janë të qarkullueshme me zinxhirë ose pjesërisht me zinxhirë. Asnjë ndryshim as në zonat e izoluara. Njësia Administrative Arren dhe një pjesë e rrugëve të fshatrave të Nj.Ad.Zapod, Kalis, Bushtricë, Shishtavec, Topojan,Grykë-Çajë ,Surroj, Malzi, Lekbibaj, në qarkun… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Maqedoni

AOGJSH kërkon orar të punës prej shtatëorësh dhe shpalljen e 2 janarit dhe 2 majit për festa

dig Shkup, 16 janar 2019 (MEDIAL) – Nismë për shpalljen e 2 janarit dhe 2 majit për ditë jopune, si dhe vendosjen e orarit të punës prej shtatëorës, do të parashtrojë deri te Qeveria e Republikës së Maqedonisë Sindikata e Administratës, Organeve Gjyqësore dhe Shoqatave Civile të (AOGJSH). Kryetari i AOGJSH-së Peco Grujovski, në konferencën e sotme për… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Bayern Munich me transferim të papritur nga Arsenali

Bayern Munich duket se do të bëjë disa ndryshime edhe në staf gjatë këtij afati kalimtar. Bayern Munich dëshiron të transferojë një drejtor teknik, ku tashmë ka një shënjestër. Skuadra gjermane po tenton transferimin e Sven Mislintat nga Arsenali, përcjell lajmi.net. Skuadra londinez e kishte transferuar Mislintat nga Dortmundi në vitin 2017, ndërsa bavarezët e… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Teknologji

A do të jetë ky telefon Apple iPhone 11?

Një imazh i publikuar ditën e sotme na jep një ide sesi telefonët e 2019-ës së Apple do të ngjajnë. OneLeaks zbuloi një foto të një prototipi të mundshëm të iPhone 11 me një konfigurim me tre kamera të vendosura horizontalisht. Imazhet janë përpiluar pak ditë pasi Wall Street Journal tha se iPhone e këtij… Vazhdo të lexosh

Shko lartë