Posted on në kategorine Sport

Barcelona e blen Neymarin me rata!

Gjiganti katalunas është i gatshëm t’i paguajë 70 milionë euro menjëherë për yllin brazilian të Paris Saint-Germainit dhe pjesën tjetër me rata Neymar është futbollisti i momentit në botën e futbollit, shkruan Gazeta Express. Emri i yllit brazilian është lakuar thuajse çdo ditë në afatin kalimtar të verës. Mirëpo, “telenovela” Neymar duket se do të… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Kosovë

Greva bllokon aeroportin, e pësojnë udhëtarët

Greva e punëtorëve të Aeroportit të Prishtinës “Adem Jashari” ka hyrë në ditën e tretë të saj. Për dallim nga dy ditët paraprake që zgjati 1 gjegjësisht 2 orë, greva e afro 500 punëtorëve gjatë së mërkurës zgjati plot gjashtë orë. Kryetari i Sindikatës së Punëtorëve të Aeroportit, Bashkim Latifi, ka thënë për medial.mk se… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Maqedoni

Janeva nën shoqërimin e policisë është sjellë në PPS

Shkup, 21 gusht 2019 (MEDIAL) – Prokurorja Publike Speciale, Katica Janeva sot pasdite nën shoqërimin e policisë është sjellë në PPS, pasi është arrestuar në shtëpinë e saj në Shkup. Para hyrjes së PPS-së ndodhen pjesëtarë të policisë, ndërsa në parking është parkuar një furgon i policisë. Hyrja në ndërtesën e PPS-së për momentin nuk… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Falcao, gjithnjë e më afër Galatasarayt

Sulmuesi kolumbian pritet të largohet nga Monaco në ditët e fundit të afatit kalimtar të verës dhe e ardhmja e tij duket të jetë e lidhur me Superligën turke Radamel Falcao do t’i japë fund shumë shpejt eksperiencës së tij në futbollin francez, shkruan Gazeta Express. Ylli kolumbian do të largohet përfundimisht nga Monaco në… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Sport

Jovic “ngrin” Milanin: Nuk largohem nga Real, Zidane beson tek unë

Luka Jovic ishte blerja e parë e madhe e Real Madrid në merkaton e verës. I transferuar nga Eintracht Frankfurt për 60 milion euro, sulmuesi serb u prit në “Santiago Bernabeu” me shumë optimizëm nga tifozët “los blancos”. Por entuziazmit ia zunë vendin shumë shpejt kritikat, sidomos ato të mediave pranë klubi madrilen. Lukajovic Realmadrid… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Maqedoni

Arrestohet Katica Janeva

Shkup, 21 gusht 2019 (MEDIAL) – Policia pasdite me urdhër të Prokurorisë publike e ka arrestuar prokuroren speciale publike, Katica Janeva. Pjesëtarë të policisë më parë kanë kryer bastisje në shtëpinë e Janevës në Shkup. Sipas informatave të MEDIAL-s, lokacioni i ardhshëm në të cilën policia do të kryejë kontroll është zyra e Janevës në… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Opinione

Ja se çfarë heq një nuse shqiptare përpara se të martohet

Nga Anisa Bega Meqë jemi në sezon dasmash, më erdhi në mendje të shkruaj diçka meqë edhe vetë për pak javë do martohem. Secila zonë ka zakonet e veta, por urimet e njerëzve janë ato që bëjnë diferencën. Ka raste ku ka njerëz që nuk shtiren dot, sikur janë të lumtur për martesën tënde. Jemi… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Shqipëri

Vasili: Kriza po shkatërron gjithçka, zgjedhjet i vetmi shpëtim

Për nënkryetarin e LSI, Petrit Vasili, kriza po shkatërron gjithçka dhe zgjedhjet janë i vetmi shpëtim. Përmes një postimi në facebook, Vasili shkruan se kriza pa kthim duhet ndalur sot sepse dimensioni i saj është i tillë sa që cdo dritshkurtësi do të ishte vetëvrasëse. “Rilindja ka gatuar një krizë shumë të rëndë, që i… Vazhdo të lexosh

Posted on në kategorine Maqedoni

Shën Mëria e Madhe – 28 gushti, ditë jo pune për besimtarët ortodoks

Shkup, 28 gusht 2019 (MEDIAL) –  Shën Mëria e Madhe – 28 gushti (e mërkura) është ditë jopune për qytetarët e besimit ortodoks në Republikën e Maqedonisë Veriore, kumtoi sot Ministria e Punës dhe Politikës Sociale. MPPS në të njëjtën kohë ua uron festën qytetarëve të përkatësisë ortodokse në vend. Shën Mëria e Madhe është… Vazhdo të lexosh

Shko lartë