Ozil preferon MLS ose Superligën e Turqisë

Mesut Ozil me shumë gjasë do të largohet nga Arsenal.

Mesfushori turk, Mesut Ozil, sipas të gjitha gjasave po kalon sezonin e fundit me skuadrën e Arsenal.

Ish reprezentuesi i Gjermanisë lidhet me një largim të mundshëm nga ‘Gunners’ tash e disa kohë, dhe së fundmi janë zbuluar edhe preferencat.

‘The Sun’ shkruan se lojtari konsideron largimin vetëm drejt MLS ose Superligës së Turqisë, transmeton lajmi.net.

Arsenal janë gati të heqin dotë nga ish reprezentuesi i Gjermanisë. Lojtari mund të pres deri në vitin 2021, kur edhe i skadon kontrata, dhe atëherë do të largohej si lojtar i lirë.