OnePlus ngacmon me telefonin e ri që do të dalë muajin tjetër

OnePlus ka konfirmuar se është duke punuar në një smartfonë të ri, të përballueshëm, por detajet e asaj pajisje mbeten një mister, transmeton lajmi.net.

Drejtori i përgjithshëm i kompanisë Pete Lau shkroi në një postim në forum se “po sjell përvojën premium, anije … në një linjë të re produktesh smartfone më të përballueshme”.

Pajisja e re do të prezantohet së pari në Evropë dhe Indi, me një lansim në Amerikën e veriut që do të vijë në një datë të mëvonshme.

Postimi gjithashtu thotë se ekipi i dizajnit për smartfone të ri do të drejtohet nga Paul Yu, kreu i zhvillimit të pajisjeve të produkteve.

Shumë detaje të telefonit janë ende nën përfundime, por Z. Lau ishte i prirur të theksojë se “kjo nuk është një përpjekje reaksionare për t’u” kthyer përsëri në rrënjët tona “, siç kanë spekuluar disa njerëz”, shkroi ai në një mesazh për mediat. /Lajmi.net/