Ngjashmëria me Barack Obaman i ndryshoi jetën 44 vjeçarit (FOTO)

në kategorine Lajme/Stardust

Që kur Barack Obama mori detyrën si presidenti i 44-të i Shteteve të Bashkuara, në vitin 2009, Ilham Anas është bërë i famshëm për shkak të ngjashmërisë së tij me njeriun më të fuqishëm të botës.

Ndërsa Anas, një babai i përulur 40-vjeçar i dy fëmijëve, është natyrisht i trembur, ai ka përqafuar rrethanat që e kanë vënë në qendër të vëmendjes.

Anas ka udhëtuar në botë, duke imituar ish-presidentin amerikan. Kjo i ka sjellë atij të ardhura për t’u kujdesur për familjen e tij që jeton në kryeqytetin indonezian, Xhakarta.

Anas ka dashur të mbushë portofolin e tij duke imituar Barack Obaman, duke marrë pjesë në koncertet e komedisë stand-up. Indoneziani nuk do të donte asgjë më shumë sesa të takonte Obama dhe të fotografohej së bashku/Dita.

©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me /KUSHTET E PËRDORIMIT/.