Në 109 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë, nuk mungon një urim nga Vera Ora

Vera Ora, nëna e këngëtares së famshme botërore, Rita Ora, po ashtu ka një lidhje të veçantë me Kosovën e Shqipërinë.

Ndonëse nuk heziton asnjëherë të shfaq dashurinë që ka ndaj trojeve shqiptare, ajo nuk ka munguar me një urim në Ditën e Flamurit apo 109 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë.

Psikiatrja, e ndjekur nga mijëra fansa në rrjete sociale, ka ndarë një fotografi me veshje tradicionale shqiptare për të festuar 28 Nëntorin.

https://www.instagram.com/p/CW1SQrRN8u3/?utm_source=ig_web_copy_link

“Dita e Pavarësisë, qëndroni të lumtur me shumë dashuri dhe prosperitet”, kanë qenë fjalët e Orës.

Ndërkohë, deri më tani nuk është bërë një reagim nga ylli ndërkombëtar ndonëse është gjithnjë pranë shqiptarëve – në të mirë e në keq.

https://www.instagram.com/tv/CWtpHh9lu0Q/?utm_source=ig_web_copy_link

Kujtojmë që Rita është një këngëtare e kantautore shqiptare e lindur në Kosovë.

Ajo së bashku me familjen u zhvendosën në Londër kur ishte vetëm njëvjeçe.