Ndeshjet e mbetura të Real Madridit dhe Barcelonës në garë për titull në La Liga

Real Madridi është në përparësi ndaj Barcelonës në garë për titull në La Liga këtë sezon dhe kalendari i gjashtë ndeshjeve të mbetura i leverdis më shumë skuadrës së Zinedine Zidane, po ashtu.

Të bardhët janë liderë me dy pikë më shumë se rivali katalonas, pas fitores 1:0 kundër Espanyol të dielën.

Nuk do të ketë takim të drejtpërdrejt mes Realit dhe Barçës deri në përfundim të sezonit, por të dy klubet i kanë edhe nga gjashtë ndeshje aspak të lehta deri në fund.

Ndeshja më e vështirë e madrilenëve do të jetë kundër Athletic Bilbaos në udhëtim, në javën e 34-të.

Për Barcelonën, takimet me Atletico Madridin në shtëpi dhe me Villarrealin jashtë do të jenë vendimtare.

Ndeshjet e mbetura të dy klubeve:

Java 33: Barcelona vs Atletico Madrid; Real Madrid vs Getafe

Java 34: Athletic Club vs Real Madrid; Villarreal vs Barcelona

Java 35: Barcelona vs Espanyol; Real Madrid vs Alaves

Java 36: Real Valladolid vs Barcelona; Granada vs Real Madrid

Java 37: Barcelona vs Osasuna; Real Madrid vs Villarreal

Java 38: Alaves vs Barcelona; Leganes vs Real Madrid