Ndërron mendje Jorginho

Pas dëshirës për t’u kthyer në Itali, Jorginho tani preferon të nënshkruajë zgjatje të kontratës te Chelsea.

Sipas Fabrizio Romano, bisedimet për rinovimin e kontratës do të nisin menjëherë mes klubit dhe lojtarit.

Jorginho ka bërë 92 paraqitje në Premier League gjatë tri sezoneve te Chelsea, ku ka shënuar 12 gola dhe ka dhuruar tri asiste.