Napoli ia hap dyert e largimit Milikut këtë verë

në kategorine Sport

Sipas
La Gazzetta dello Sport, pozita e Arkadiusz Milik në Napoli nuk është e sigurt

Sulmuesi polak, ende nuk është i bindur nga
Carlo Ancelotti dhe ai mund të largohet nga klubi para kësaj vere.

25 vjeçari është me Napolin që nga viti 2016,
por koha e tij me klubin është përcjellur me shumë lëndimi dhe vazhdimësi jo të
mirë të ndeshjeve.

Sezonin e kaluar ai shënoi 17 gola me Napolin
në Ligë, por kjo nuk është e mjaftueshme që klubi ta mbaj atë për sezonin e
ardhshëm.  

BURIMI: https://www.gazetaexpress.com/sport/

©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me /KUSHTET E PËRDORIMIT/.