Moti të hënën dhe të martën, 12 -13 prill 2021

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga periferia e me presionit të lartë atmosferik e cila do të kushtëzojë  në vendin tonë mot të qëndrueshëm gjatë ditës së sotme.

E hënë, 12 prill 2021

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare deri të dendura shtresore. Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi deri në 8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5 deri në 1,5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rrijte. 

Temperaturat:

Zona malore 4/18

Zona e ulët 6/22

Zona bregdetare 8/21 gradë Celcius.

Kosova, e hënë, 12 prill 2021

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira . Temperaturat në ekstremet e tyre do të luhaten 6 gradë në mëngjes ndërsa në mesditë deri në 20 gradë Celcius.

E martë, 13 prill 2021

Moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura të pasuara nga reshje shiu dhe stuhi në zonën perëndimore. Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi deri në 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5 deri në 1,5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie në mesditë. 

Temperaturat:

Zona malore 6/15

Zona e ulët 8/18

Zona bregdetare 10/19 gradë Celcius.