Moti me diell dhe vranësira mesatare, temperatura deri më 36 gradë

Moti në mbarë vendin do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla mesatare. Pasdite kryesisht në rajonet malore do të ketë kushte për paraqitjen e jostabilitetit të izoluar me paraqitjen e shiut të rrëmbyeshëm dhe bubullimave të rralla.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej 11 deri në 20 gradë, ndërsa ajo e ditës prej 29 deri në 36 gradë Celsius.

UV indeksi do të jetë 9.

Në Shkup moti do të jetë me vranësira të vogla. Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare verilindore. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri në 16, ndërsa ajo e ditës do të arrijë 33 gradë Celsius.