Mot pranveror, temperatura deri në 21 gradë

Moti do të jetë me diell dhe më i ngrohtë me erë të lehtë deri në mesatare nga drejtimi veriperëndimor, veçanërisht përgjatë Vardarit. Në orët e hershme të mëngjesit në disa lugina do të ketë kushte për paraqitjen e mjegullës së dobët.

Temperatura minimale do të jetë në intervalin nga -4 deri 3 gradë celsius, ndërsa temperatura maksimale do të jetë nga 13 deri 21 gradë celsius.