Milan pranë blerjes së yllit francez

Marseille ka vendosur të shesë mesfushorin Florian Thauvin pasi kontrata i skadon në qershor të 2021.

Me ndërprerjen e Ligë 1 nga pandemia koronavirus, klubi francez është në vështirësi financiare dhe nuk mund ta përballojë largimin e një lojtari me kosto zero.

Me një kosto prej 20 milionë eurosh kampioni i botës me Francën është një mundësi e mirë në treg për disa klube në Europë.

Në Itali Milan është ekipi më i interesuar duke nisur edhe nga kostoja e ulët që ka.

Lojtarin francez e pëlqen edhe Ralf Rangnik që pritet të marrë drejtimin e Milanit sezonin tjetër