Mendy dëmtohet sërish

Real Madrid ka konfirmuar lëndimin e mbrojtësit Ferland Mendy.

Francezi ka pësuar sërish lëndim dhe me shumë gjasa ky edicion për të ka marrë fund.

Reali përmes një komunikatë ka konfirmuar se ky edicion ka marrë fund për Mendyn.

“Në testet e bëra të lojtari ynë Ferlan Mendy është diagnostikuar me një periostit tibial. Shërimi i tij do vazhdojë të vlerësohet”, shkruhet në komunikatë.

Ndërkohë, mediat spanjolle raportojnë se ky lëndim mund të shkaktojë që Mendy të humbasë edhe Evropianin 2020.