“Mendoj se sa herë që Maguire shkon në shtëpi i thotë gruas ‘e dh****’, por fitoj shumë para”

Harry Maguire tallet me Manchester Unitedin që paguhet aq shumë pavarësisht se i mungon talenti, sipas ish mesfushorit të Real Madrid dhe Tottenham, Rafael van der Vaart.

Maguire, mbrojtësi më i shtrenjtë në histori të futbollit, është duke u kritikuar shumë nga analistë e ish futbollistë per paraqitjet kete sezon.

I fundit dhe shumë i ashpër ka qenë Van der Vaart.

“Mendoj se Maguire çdo ditë shkon në shtëpi dhe i thotë gruas: ‘E dhjeva, por fitoj shumë para. Ata vërtet besojnë se jam i mirë’. Me të vërtetë kështu mendoj, ai qesh me të gjithë”, u shpreh Va nder Vaart.

“Nëse ai vlen kaq shumë para, atëherë Virgil van Dijk vlen, 300 milionë euro. Do të luajë me amatera të dielën në mbrëmje, dhe lehtësisht mund të gjejë tre që mund të bëjnë atë që bën Maguire në fushë. Seriozisht kështu mendoj. Pak e tepërt për ta thënë kështu, por vërtet kështu mendoj”.