Më shumë shi në Shkup, nesër stabilizim i përkohshëm i motit

Shkup, 23 qershor 2020 (MEDIAL) – Më së shumti shi në 24 orët e fundit ka ra në Shkup. Drejtoria për Punë Hidrometeorologjikë ka informuar se në stacionin matës Zajçev Rid janë matur 11 litra për metër katror. Pasojnë Tetova me gjashtë litra në metër katror, Kumanova dhe Berova me nga katër dhe Ohri, Manastiri, Vinica dhe Dibra me nga një litër metër katror.

Sinoptikët për nesër paralajmërojnë stabilizim të motit me erë mesatare deri të përforcuar nga drejtimi verior, ndërsa nga e enjtja deri të shtunën në orët e pasdites do të jetë mot jostabil me shi lokal të rrëmbyeshëm dhe bubullima.

Temperaturat do të jenë në rritje, veçmas në kohën e fundjavës dhe në fillimin e javës së ardhshme. fab/