Mbi 60 mijë raste të reja me koronavirus në SHBA

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë shënuar të paktën 3 milionë e 245 mijë e 925 raste pozitive me koronavirus, sipas të dhënave nga Universiteti “Johns Hopkins”.

Që kur pandemia ka filluar, së paku 134 mijë e 777 viktima janë regjistruar në SHBA.

Të shtunën, Universiteti i Johns Hopkins raportoi 61 mijë e 352 raste të reja dhe 685 viktima janë regjistruar brenda 24 orëve.