Marmullaku i bashkohet Ballkanit

Ballkani nga Theranda vazhdon me përforcime për edicionin e ri në elitën e futbollit të Kosovës.

“Leorant Marmullaku është shtatëmbdhjetë vjeçar, ëndrrën e tij për t’u bërë futbollist cilësor ka vendosur që të bëjë në FC Ballkani, duke ndjekur hapat e Blend Baftiu, Arbër Hoxhës, Jetmir Topalli etj…

Leo luan në poziten e mesfushorit të krahut të djathtë dhe në mesfushë, si futbollist është ndërtuar në klubin e KF Dukagjini (Klinë). Gjithashtu është pjesë e përfaqësuesës së Kosovës.

Mirësevjen Leo, na priftë e mbara”, njofton Balllkani.