Lojtari i Dritës del pozitiv për COVID 19, në testin e bërë në Zvicër

Drita sot do ta luajë ndeshjen e parë të parakualifikimeve për në Ligën e Kampionëve.

Tashmë skuadra nga Gjilai ka publikuar edhe formacionin zyrtar të ndeshjes, dhe ka bërë të ditur se lojtari Fidan Gërbeshi ka rezultuar pozitiv në testin e fundit të bërë në Zvicër.

Gjithashtu në këtë ndeshje do të mungojë edhe Bujar Shabani, i cili ka pasur kontakte me Gërbeshin.