Lojtari i Arsenalit doli pozitiv me Covid-19, para ndeshjes me Manchester Citynin

Arsenali është rikthyer në mënyrë jo të mirë në ndeshjet e Premierligës.

Skuadra e drejtuar nga Arteta ka humbur të dy ndeshjet, atë kundër Manchester Citytt 3-0 dhe kundër Brightonit 2-1.

Por Arsenali duket se ka edhe një problem tjetër shumë serioz.

Një lojtar i skuadrës ka dalë pozitiv me koronavirusin para ndeshjes me Manchester Cityn.

Kjo e ka detyruar që edhe tre lojtarë të tjerë të izolohen deri në testimet tjera të suksesshme.