Live: Leipzig-Atletico 0:0

(E plotësuar) –  (E plotësuar) –  Në stadiumin  “Estádio José Alvalade” në Lisbonë, do të luhet ndeshja e çerekfinales së Champions League në futboll, në mes Leipzig dhe Atletico Madridit. 
Skuadra gjermane Leipzig kërkon mrekullinë në duel me ekipin spanjoll.
Ndeshje që pritet të jetë më rivalitet të madh. 
Te dyja skuadrat kanë individë të mirë.    

Leipzig-Atletico

Stadiumi  “Estádio José Alvalade” në Lisbonë. 
Gjyqtar: Marciniak (Polonia).
Leipzig: Gulacsi, Halstenberg, Upamecano, Klostermann, Angelino, Sabitzer, Kampl, Laimer, Nkunku, Poulsen.
Atletico: Olmo, Oblak, Trippier, Saviq, Gimenez, Renan Lodi, Carrasco, Saul, Herrera, Koke, Costa, Llorente.