Live: Atalanta- PSG 0:0

(E plotësuar) -12′ Caldara me kokë godet dhe Navas hero, shpëton gol të sigurt. Atalanta e pafat.

11′ Navas shpëton portën e PSG-së. Futbollisti Hateboer nga afërsia gati shënon por Navas me mund dëbon topin në korrne.

10′ Rezultati edhe më tej baras (0:0). PSG duket më e rrezikshme dhe synon sa më parët ë shënojë në portën e Atalantës.

5′ Nuk ka ende gola, deri me tash një rast ideal nga parisienët, por Neymar dështoi.

3′ Neymar i vetmuar me portier por goditja e tij shkoi jashtë portës. Edhe Atalanta pati mundlsi të mirë.

Filloi ndeshja.

Atalanta-PSG
Stadiumi “Estádio da Luz” në Lisbonë.
Gjyqtar: A. Taylor (Anglia).
 Atalanta: Sportiello, Toloi, Caldara, Gjiimshiti, Hateboer, de Roon, Freuler, Gosens, Pashaliq, Gomez, Zapata.
PSG: Navas, Kehrer,  Silva, Kimpembe, Bernat, Herrera, Marquinhos, Gueye, Sarabia, Icardi dhe Neymar.

Në stadiumin “Estádio da Luz” në Lisbonë, do të takohen skuadra italiane Atalanta dhe kampioni i Francës, PSG, në kuadër të çerekfinales së Champion League.

Futbollisti shqiptar, Berat Gjimshiti, starton nga minuta e parë për Atalantën. Ndeshje që pritet të jetë me rivalitet ndonëse PSG është favoritë, kur kihet parasysh se ka lojtarët më cilësorë.

PSG me futbollistët Neymarin dhe Icardin do të sulmojnë me të gjitha forcat.