Live 21:00: Superfuqitë ndeshen në Munih 

(E plotësuar):  Ndeshen superfuqitë e futbollit, Franca – Gjermania.

Ndeshja luhet në Stadiumi “Allianz Arena” në Munih. 

Franca – Gjermania

Stadiumi “Allianz Arena” në Munih. 
Gjyqtar: C. Del Cerro.
Franca: Lloris, Pavard, Varane, Kimpembe, Hernandez, Pogba, Kante, Rabiot, Griezmann, Mbappe dhe Benzema.
Gjermania: Neuer, Ginter, Hummels, Rudiger, Kimmich, Kroos, Gundogan, Gosens, Havertz, Muller dhe Gnabry.