Lëkundje tërmeti në Greqi

Një tërmet me magnitudë 4.1 të shkallës Richter ka goditur ishullin e Zakinthos këtë të diel.

Duke iu referuar të dhënave të para, mediat greke raportojnë se epiqendra ishte 13 kilometra në veri-lindje të Zakynthos.

Dhe kishte një thellësi prej 10 kilometrash.

Nuk ka informacione për dëme material.