Ky grafit i çmend serbët: Të vdesësh prej saj është dëshira jonë… Ja kush e shkroi

Serbia e hallakatur me grafitin në qytetin e bukur në Split të Kroacisë apo që njihet si pjesë dalmate! 

Mediat serbe shkruajnë se kroatët provokuan rëndë dhe kjo i ka shashtrisur!

“Grafitet në Split që dëshirojnë vdekjen e tenistit serb Novak Gjokoviq nga virusi korona dhe janë shkruar gjatë, citojnë mediat serbe shkrimin e portalit kroat  “Dalmacija Danas” 

“Të vdesësh prej saj (virusit korona) është dëshira jonë, përshëndetje nga Spliti, Zoti mund të na ndihmojë. Gjokoviq, vdis”, është shkruar me ngjyrë të kaltër në mur në Rrugën Sinjska në Split. Kroatët janë të inatosur shumë në serbin nacionalist serb, Gjokoviqi, që organizoi turneun e tenisit dhe ishte infektuar me virusin korona. Kjo i ka çmendur serbët!