Kurc: Maqedonia e Veriut ka bërë shumë në rrugën e eurointegrimeve

/

Maqedonia e Veriut ka bërë shumë në rrugën e eurointegrimeve, ka shkruar sot në Tuiter kancelari austriak Sebastian Kurc pas takimit me kryeministrin Zoran Zaev në Samitin e BE-së për Ballkanin Perëndimor në Vjenë.

Sipas kancelarit Kurc, nevojitet të përmbushen premtimet dhe shpejtë të fillojnë negociatat paraqasëse.

“Ne doemos tani t’i mbajmë premtimet tona dhe shpejtë të fillojmë negociatat qasëse”, ka shkruar në Tuiter, kancelari Kurc.