Kryeministri kroat kur kapi për fanelle serbin!

Fotografia e takimit mes tenisti serb Novak Gjokoviqit dhe kryeministrit kroat Andrej Plenkoviç, gjatë turneut të tenisit “Adria Tour”. 
Gjokoviq ka rezultuar pozitiv me virusin korona, kjo ka shkaktuar polemika në shtetin kroat.

Media kroate “24sata”, pyet, a është ky kontakt? 

Kryeministri i Republikës së Kroacisë u testua për COVID-19 dhe ishte negativ, dhe drejtori i Institutit të Shëndetit Publik kroat, Krunosllav Capak, tha se nuk ka asnjë kontakt fizik midis tyre. 

Sipas tij, kryeministri nuk ka nevojë të izolohet. 
Në foto shihet momenti kur kryeministri kroat e kapi për fanelle Gjokoviqin.