Po kultivonte kanabis në garazhën e tij, arrestohet i dyshuari nga Rahoveci

Policia ka arrestuar një person në Rahovec, pasi që në një aneks të garazhës së tij, janë gjetur dhe sekuestruar 9 bimë të dyshuara si Kanabis Sativa, një poç elektrik dhe një reflektor i vogël.

Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit, bimët e dyshuara në vendin e ngjarjes janë asgjësuar me djegie, ndërsa me rekomandim të prokurorit i dyshuari pas intervistimit është liruar në procedurë të rregullt.

Rasti vazhdon të hetohet.