Koronavirusi: Tre viktima dhe 99 raste të reja gjatë 24 orëve

Tre pacientë kanë humbur betejën me koronavirusin në 24 orët e fundit në vendin tonë, duke ndërruar jetë në spitalin Infektiv.

Ndërkohë janë shënuar 99 raste te reja me Covid në 425 testime të kryera.

COVID-19 – Statistika (16 Korrik 2020)
Testime totale 34175
Raste pozitive 3851
Raste të shëruara 2137
Raste Aktive 1610
Humbje jete 104 (Qarku Tiranë 54, Shkodër 17, Durrës 16, Fier 5, Elbasan 5, Vlorë 3, Kukës 1, Lezhë 1, Berat 1, Dibër 1)

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:
Tiranë 734
Durrës 209
Shkodër 199
Vlorë 104
Lezhë 86
Kukës 55
Korçë 50
Elbasan 46
Fier 42
Berat 40
Dibër 24
Gjirokastër 21