Konfirmohen dy raste me koronavirus te Valencia

Valencia njoftoi sot se testet e kryera gjatë lojtarëve të hënën, anëtarë të stafit stërvitje dhe mjedisin më të ngushtë me anëtarët e ekipit të parë kanë rezultuar dy raste pozitive.

Sipas klubit spanjoll, të dy personat janë të izoluar në shtëpitë e tyre dhe janë duke i ndjekur protokollet shëndetësore të dhëna nga La Liga dhe klubi.

Klubi i Valencias nuk i zbuloi identitetin e personave, kurse nuk dihet se a janë futbollistë apo staf.