Kështu ishte rrahur kjo femër nga sportisti!

Një akt monstruoz kishte tronditur publikun sportiv pasi bëri jehonë lajmi se basketbollisti amerikan Darius Morris rrahu brutalisht të dashurën e tij Christine Evangeline. 

E gjitha u regjistrua me një aparat fotografik.

Mediat në SHBA raportojnë se ngjarja e tmerrshme ndodhi një vit më parë, kur vajza fatkeqe raportoi në polici, por më pas ndryshoi mendje dhe refuzoi të dëshmonte. 

Morris ka pasur një karrierë solide në NBA duke luajtur për LA Lakers midis vitit 2011 dhe 2013, ai gjithashtu ka luajtur për Philadelphia, LA Clippers, Brooklyn dhe Memphis. Sezonin e kaluar ai ishte anëtar i ekipit rus Yenisei.