Këmbësori në Fushë Kosovë u godit me veturë nga polici, kjo është gjendja e tij

E personi që po e drejtonte veturën, ishte zyrtar policor, shkruan lajmi.net.

Kjo është konfirmuar edhe nga vet Policia e Kosovës, të cilët po ashtu kanë bërë të ditur se këmbësori pas trajtimit që ka marrë gjendet jashtë rrezikut për jetë.

“Sot me datën 17.10.2020, rreth orës 16:35, në rrugën “Dardania” Fushë Kosovë, ka ndodhur një aksident trafiku me lëndime, ku të përfshira kanë qenë një veturë e tipit Mercedes të cilën ka qenë duke e drejtuar një zyrtar policor dhe një këmbësor. Personi i aksidentuar është dërguar autoambulancë në QKUK Prishtinë dhe është jashtë rrezikut për jetë”, kanë thënë nga Policia e Kosovës. /Lajmi.net/

Vetura godet një këmbësor në Fushë Kosovë