Kastrati, Kabashi dhe Muharremaj po e bëjnë me shtëpi të re tifozin me Sindromen Down

Njëri nga tifozët më të zjarrtë në futbollin kosovar, padyshim që është “Koba” nga Suhareka.

Tifozi i Ballkanit i cili është me Sindromen Down nuk mungon në asnjë ndeshje të skuadrës së zemrës, shkruan Sheshi.

Së fundi, lideri i tifo-grupit të ‘Xhebrailave’, Korab Elshani, ka njoftuar se Kobës do t’i ndërtohet një shtëpi e re.

Shtëpia do të financohet nga humanisti i njohur shqiptar, Halil Kastrati, Presidenti i Ballkanit, Arsim Kabashi dhe Kryetari i Suharekës, Bali Muharremaj.

Më poshtë e keni postimin e Elashanit:

Një ëndërr e Xhebrailav u bo realitet !

Një inciativ e Xhebrailav për antarin tonë KOBA sot u kry KOBA po bëhet me shtëpi

Ky projekt financohet nga Humanisti Halil Kastrati Presidenti FC Ballkani Arsim Kabashi dhe nga Kryetari Bali Muharremaj

Dua të falenderoj Policin Blerim Kuçi Inxhinier dhe projektuest Beqir Ramadanin Sami Kolgeci

Dua falenderoj nga thellsia zemres këta njerz per perkrahjen e shtepis KOBËS

Zoti ju bekoftë.