Juventusi do ta transferojë “Varanen e ri”

Juventus është afër që ta transferojë mbrojtësin të Amiens and Francës U-17, Felix Nzouango, i njohur si ‘Raphael Varane i ri’.

L’Equipe raporton se Nzouango është rrugës për t’u bërë lojtar i Zonjës së Vjetër, me Juven që do të paguajë 3 milionë euro për shërbimet e tij.

17-vjecari ende nuk ka bërë ndonjë paraqitje profesionale, por shihet si një lojtar me të ardhme.

Ai është i mirë me lojën në ajër, fizikisht i fortë dhe i shpejtë – është krahasuar me mbrojtësin e Real Madridit, Varane.