Izet Mexhiti: Çdo vepër e madhe, çdo lëvizje në histori është udhëhequr nga rinia

Deputeti i sapo zgjedhur i Bashkimit Demokratik për Integrim,  Izet Mexhiti, me rastin e 12 Gushtii – Ditës Ndërkombëtare e Rinisë në postimin e tij thotë se çdo vepër e madhe, çdo lëvizje në histori është udhëhequr nga rinia.

“Rinia ka energjinë për të bërë ndryshimin më të madh në shoqëri, andaj ju inkurajoj që të jeni të guximshëm dhe të vendosur, të punoni shumë që të jeni edhe ju ata që do të shkruani histori.” – thotë Mexhiti

12 Gushti – Dita Ndërkombëtare e RinisëÇdo vepër e madhe, çdo lëvizje në histori është udhëhequr nga rinia. Rinia ka…

Publiée par Izet Mexhiti sur Mercredi 12 août 2020