Ish futbollisti i Llapit transferohet te Renova

Ish-futbollisti i Llapit, Senad Husiç është bërë me skuadër të re.

Futbollisti nga Bosna tashmë është transferuar te skuadra shqiptare, Renova në Maqedoni Veriore.

Husiç ishte trasnferuar verën e kaluar te Llapi duke luajtur vetëm deri në janar te skuadra llapjane.

Ai gjatë kësaj periudhe kishte zhvilluar 10 ndeshje në Superligën e Kosovës duke dhënë edhe një asistim.

30 vjeçari më parë ka luajtur edhe në Suedi dhe Hungari.