Hoxhaj tregon “vijat e kuqe” të PDK-së: Posti i kryeministrit është i panegociueshëm

në kategorine Kosovë

Nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka thënë se PDK është forca që gëzon besimin më të madh tek qytetarët dhe këtë sipas tij do ta dëshmojmë edhe në këto zgjedhje.

“Ne e kemi provuar tashmë çfarë ka ndodhur kur postin e Kryeministrit ua kemi lënë partnerëve të koalicionit. Prandaj nuk do të bëjmë kompromise të asnjë lloji kur kërkojmë votëbesimin e qytetarit”, ka shkruar ai në Facebook, transmeton Klan Kosova.

“Në këto zgjedhje ne do të hyjmë vetë dhe posti i kryeministrit është i panegociueshëm. Sa i përket koalicioneve paszgjedhore, ato parti që nuk do kenë kurajën që të bëhen pjesë e pikave tona programore, nuk do të jenë pjesë e qeverisë së ardhshme që ne do ta udhëheqim”.

“Qytetari në zgjedhje tregon se kush ka vullnet dhe forcë t’ju prijë proceseve!”

Burimi: https://klankosova.tv/

©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me /KUSHTET E PËRDORIMIT/.