Guardiola: Mançester siti siguroi pjesëmarrje në LK në terren, shpresoj se UEFA do të na lejojë të luajmë

Brajton, 12 korrik 2020 (MEDIAL) – Trajneri i Mançester Sitit, Jose Guardiola i ndau përshtypjet e tij pas fitores së bindshme  mbi Brajton (5:0) në ndeshjen e xhiros së 35 të Premier ligës.

“Jam i kënaqur nga rezultati dhe nga loja jonë.  Jemi të gatshëm  për ndeshjet përfundimtare në Premir ligë dhe Ligën e kampionëve. Krijojmë shanse të reja. Fituam biletë për në Ligën e kampionëve dhe e përfunduam detyrën tonë të parë. Këto lojtarë e bëjnë këtë  tashmë 6-7 vite me rradhë. Atë e arritëm në terren, dhe shpresoj se nesër UEFA do të sjellë vendim të luajmë edhe sezonin e ardhshëm  në ndeshjen elite. Futbollistët e meritojnë këtë”, deklaroi Guardiola.

Siti fitoi pezullim dyvjeçar nga UEFA  në të gjitha ndeshjet evropiane  për shkak të shkeljes së fer-plejit financiar. sa/

Таг