Gjermani ka një rekord prej 450 minutave pa pësuar gol

Skuadra e Barceonës ka nevojë për tri pikët kundër Atletik Bilboas, në mënyrë që të vazhdojë garën për titullin e kampionit  në La Liga dhe të jenë me pikë të barabarta me liderët. Kjo ndeshje do të jetë interesante edhe për portierin Mark Andre ter Stegen, i cili ndjek një rekord të tij personal.

Gjermani ka një rekord prej 450 minutave pa pësuar gol.

Momentalisht, ai ka shkuar 360 minuta pa u mposhtur dhe këtë synon ta vazhdojë edhe ndaj Atletik Bilbaos.

Portiere gjerman nuk ka praniar gola ndaj Real Sosiedadit, Majorkës, Leganesit dhe Seviljës. Përballja mes Barcelonës dhe Atletik Bilbao do të nis në orën 22:00.