Formacionet zyrtare: Roma – Sampdoria

anë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Roma – Sampdoria.

Roma luan në ‘Stadio Olimpico’, në kuadër të xhiros së 27-të në Serie A, kur pret skuadrën e Sampdoria.

Fitorja është shumë e nevojshme për skuadrën e Paulo Fonseca, në mënyrë që ata të qëndrojnë në ndjekje të Atalanta, për një vend në Ligën e Kampionëve.

Ndeshja mes Romës dhe Sampdorias luhet me fillim nga ora 21:45.

Image