Formacionet zyrtare: Chelsea – Manchester City

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Chelsea – Manchester City.

City luan në udhëtim kundër Chelsea, në kuadër të xhiros së 31-të në Premierligë.

Ndeshja pritet të jetë jashtëzakonisht interesante, pasur parasysh formën e skuadrave në ndeshjet e fundit.

Një gabim i City do t’i jepte Liverpoolit epitetin e kampionit, kurse Chelsea nuk guxon të gabojë, në garën për një vend në Ligën e Kampionëve.

Ndeshja mes Chelsea dhe City luhet me fillim nga ora 21:15.

Më poshtë lajmi.net ua përcjell formacionet zyrtare të dy skuadrave.