E kërkojnë gjigantët

Barcelona dhe Borussia Dortmund e kanë shenjestruar mesfushorin e Schalkes Amine Harit.

Sipas Le 10 Sport, mesfushori ofensivë Amine Harit është duke u kërkuar nga tre klube të mëdha në Europë, Barcelona, Borussia Dortmund dhe Valencia.

Marokieni 23 vjeçar ka shënuar shtatë gola në 28 paraqitje për skuadrën nga Gelsenkirchen dhe ka impresionuar rivalët në Gjermani por edhe skuadrat në La Liga.

Dortmund janë duke e marrë në konsideratë ofertën për të derisa Barë ofertën për të derisa Barça po e diskuton ndonjë marrëveshje potenciale për transferimin e tij me Schalke.