E ëma e vuri kundër shtatzënisë, foshnja lind me spiralen në dorë

Një bebe ka lindur në Vietnam duke shtrënguar në duar spiralen intrauterine të së ëmës, një metodë kontraceptive që ajo kishte përdorur kundër shtatzënisë. Është e rrallë, por jo e pamundur.

Kur i vogli lindi, spiralja me lëshim hormonal doli nga trupi i nënës bashkë me të dhe i vogli e mbante mes duarve. Mjeku i spitalit Hai Phong ku nëna bëri lindjen, mendoi t’i bënte fotografi këtij momenti shumë interesant, transmeton living.al.

Sipas Huffington Post, ai është shprehur se nëna e kishte vënë para dy vitesh spiralen. Ajo kishte dy fëmijë dhe nuk donte fëmijë të tjerë.

Gepostet von Khoa sản 2 – Bệnh viện đa khoa quốc tế Hải Phòng am Dienstag, 30. Juni 2020