E dhimbshme: Vritet vëllai i Serge Aurier

Franca është zgjuar me lajme të hidhura.

Lajmet e fundit nga Franca kanë shokuar edhe botën e futbollit, sidomos yllin e Tottenham Hotspur, Serge Aurier.

Raportime nga ‘LePoint’ në Francë bëjnë të ditur se vëllai i Serge Aurier, Christopher, është vrarë në rrugët e Toulouse.

Ngjarja thuhet të ketë ndodhur mbrëmë dhe policia janë akoma në ndjekje të vrasësit.

Lojtari i Tottenham nuk ka reaguar akoma dhe lajmi nuk qëndron i konfirmuar nga ai.